“Будинок”Слово”” в Кінопанорамі

Марта Коломієць, Ярина Цимбал, Олег Щербина, Юлія Чернявська та Олена Галета принесли “Золоту дзиґу” у ще одну київську локацію, опісля гастролювання Україною, Европою,-Кінопанораму.

Директорка програми ім.Фулбрайта – Марта Коломієць розпочала захід із вдячности, бо “Слово” нарешті відкрилося і перетнуло межі, пішло у світ, який дотепер не може цілісно уявити масштаби нашої національної трагедії.

“Фільм “Будинок”Слово”” продовжує своє життя. І це не лише фільм про них, але й про нас. І лише опісля перегляду кожен зрозуміє, чому”,відзначив продюсер фільму – Олег Щербина.

Очевидно, що Тарас Томенко, режисер фільму, показав не лише історичний зріз, але й побачив Харків сьогодення. Чи збереглася пам’ять, чи ми лише випадкові перехожі?

“Слово” Харкова, “Роліт” Києва – вони як нагадування, що сліпа віра – це вирок на знищення. Пам’ятайте, що за Вами стежать, що Ви відповісте за кожне своє слово.

Юлія Чернявська, продюсерка фільму, розповіла, що фільм є у світовому прокаті, що його вже побачили на Заході, а незабаром фільм побачать ще й у Британії, він був з успіхом представлений на фестивалі у Варшаві.

Олена Галета і Ярина Цимбал говорили про архівні документи. Більшість із них знищені, втрачені, ми не знаємо правди до кінця про наші 20-ті й 30-ті рр.

Що насправді було на папері перед пострілом Хвильового? Точну відповідь знає лише Сталін.

Фільм збирали, як мозаїку цитат і клаптів паперу. Лише 5-6 фото Хвильового, решта – у Москві під замком.
Ми досі вважаємо його бозна-ким, а де, власне, докази.

Але так чи інакше мета цього фільму – не з’їздити в Москву і не відкрити скриньку Пандори. Хоча й до цього дійде.

А викликати інтерес, збурити, виштовхати інертність на дискусію. І це, безперечно, вдалося!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *